spotkania i warsztaty

sesje, spotkania i warsztaty

 

„W rzeczywistości niczego nie mogę Ci dać, bo wszystko w sobie zawierasz. Jesteś doskonały i kompletny, taki jaki jesteś. Zdarza się jednak, że utożsamiasz się z myślami i wierzysz, że coś Cię ogranicza. Mogę  Ci wówczas towarzyszyć, gdy rozpoznajesz iluzje umysłu, z którymi się utożsamiasz,  rozstajesz się z nimi i doświadczasz swojej rzeczywistej natury. Odpowiadam na zawołania Życia. Jeżeli mogę być w czymś pomocna – Jestem.”  Ewa Biel 

                                      Cud obecności  

 

Co się w nas zdarza,  gdy przenosimy uwagę ze świata zewnętrznego na  wewnętrzny? Co dzieje się, gdy zamiast analizować, stajemy się świadomi procesów myślowych? Co zmienia się w życiu, gdy przestajemy wierzyć w myśli,  zostawiamy  oczekiwania, wyobrażenia, poddajemy się temu, co Życie przynosi  i zaczynamy  być. 

 

Świadomoma obecność – to otwarcie na wszystko, co się pojawia. Nie jest to żadna koncentracja, a stan bycia, obserwacji, w której  rodzą się wszelkie zjawiska: myśli, obrazy uczucia, doznania. Postrzeganie bez analizy, komentarza, oceny. Niepodążanie za niczym. Pozwolenie by wszystko się pojawiało. Przychodziło i odchodziło. Najczęściej utożsamiamy się z myślami i emocjami, nie dostrzegając , że istniejemy ponad nimi. 

Skłonnością umysłu jest widzieć myśli, analizować je i tworzyć historie. Być za albo przeciw. Co chwilę zmieniać opcje. Świadoma obecność – to przyzwolenie by myśli były, ale nie musimy poświęcać im uwagi. Przenosimy ją z  myśli i emocji na stan obecności. Praktykowanie przenoszenia uwagi, bycia świadomie obecnym – daje możliwość wyjścia z kręgu utożsamień i doświadczania siebie jako nieuwarunkowanego istnienia.

 

Na naszym spotkaniu, praktyka świadomej obecności połączona jest z  medytacją serca w ruchu i systemem ćwiczeń, podczas których  w łagodny sposób uwalniane są zablokowane emocje, uzdrawiana przeszłość, a ciało pozbywa  się napięć.

 

W czym może pomóc warsztat? - Budzenie samoświadomości; nawiązanie kontaktu z ciałem;  umiejętność świadomego oddechu; zmniejszenie chaosu myślowego;  nieutożsamianie się z emocjami i myślami; spokojne rozstanie się z tym, co bolesne;  patrzenie na problemy z poziomu serca; świadome doświadczanie chwili obecnej; poszerzenie rozumienia: kim jestem.

 

Informacje i zapisy: Ewa Biel

tel:506 149 996, ewabiel@interia.pl

 

Najbliższe spotkanie - patrz: aktualności

                             Uzdrawianie przeszłości  

 

W trakcie sesji  uwalniamy głęboko zablokowane emocje – ślady traum i dziedziczonych wzorców. Osoba biorąca udział w sesji jest  aktywnym uczestnikiem procesu rozpoznawania i uwalniania schematów i wzorców, z którymi jest utożsamiona i które odczuwa jako ograniczenie, cierpienie, czy bezradność. Do uczestniczenia w sesji nie jest konieczna znajomość historii wcześniejszych pokoleń. Nie istotna jest opowieść, a momenty, w których powstało „zablokowanie”, a te  podczas sesji pojawiają się samoistnie. 

 

W trakcie sesji  zajmujemy się:

 

dziedziczone wzorce rodowe

traumy z dzieciństwa 

ograniczające przekonania

relacje z członkami rodziny i partnerami

emocje: lęk, gniew, żal

a także wszystko co wynika z potrzeby chwili.

 

 

Informacje i zapisy:

Ewa Biel

tel. 506 14 99 96

ewabiel@interia.pl                  

Tematem sesji jest  osadzenie w chwili obecnej i wgląd w siebie. Zostawiamy wszelkie utożsamienia

 i identyfikacje i rozpoznajemy: kim jestem?

 

 

Jeżeli istnieje potrzeba obydwie sesje: Uzdrawianie przeszłości i To, co jest teraz  są łączone. W przestrzeni energii czas nie istnieje. Wszystko dzieje się w tu i teraz. Ból z przeszłości odczuwany jest teraz. Uzdrowienie przeszłości  dzieje się w teraz. Obecność w teraz jest niezbędna do doświadczenia życia bez uwarunkowań i ograniczeń. 

 

Sesje odbywają się bez żadnego schematu. Najważniejsza jest osoba, biorąca udział w sesji i jej potrzeby. Czasem potrzebne jest uzdrowienie przeszłości, czasem rozmowa,  czasem cisza i kontakt ze sobą,  a czasem uzdrawiający oddech. 

 

Cena sesji: pierwsza sesja uzdrawiania przeszłości (3- 4 godz): 300 zł, następne, jeżeli są potrzebne 

(2 - 3 godz): 200 zł

Sesja wglądu w siebie - 100 zł

 

Informacje i zapisy: 506 14 99 96 

ewabiel@interia.pl 

                     To co jest teraz

sesje indywidualne:

warsztat:

 

                        Cisza, Serce, Ruch - obecność  w ruchu 

 

system ćwiczeń (ruch + medytacja), podczas których energia serca  i ruch bezstresowo uwalniają   ślady  bolesnych zdarzeń z przeszłości i kierują uwagę z umysłu na przestrzeń serca. Odpowiednio dobrane ćwiczenia odblokowują przepływ energii w ciele. System ćwiczeń  powstał w oparciu o wieloletnią praktykę uwalniania zablokowanych emocji przy pomocy energii serca, a także praktykowanie różnych form ruchu.  Ćwiczenia inspirowane są Magicznymi Krokami Carlosa Castanedy, Medytacją serca w ruchu, ćwiczeniami Qigongu. 

 

1,5 godzinne spotkania, które odbywają się raz w tygodniu. Szczegóły wkrótce.

spotkania: